Led Tv Tamir

Led Tv Tamir

LED TV, Light-emitting dioedes (LEDs) olarak da bilinmektedir. LED televizyonlar için Led arkadan aydınlatmalı LCD televizyonlar da denilmektedir. LED TV’lerin teknolojisi
Plazma ve OLED teknolojilerinden farklıdır. LED TV’lerin ışık kaynağı kendine özgüdür.

Led Televizyonlarda 3 farklı teknoloji kullanılmaktadır.

Dizi aydınlatma teknolojisi

Ekran arkasında tek tek sırayla dizilmiş, kontrol edilebilen led teknolojisi kullanımıdır. Bu teknoloji ile LED  televizyonlarda daha az enerji tüketimi sağlanmıştır. Daha fazla renk aralığı sağlanarak görüntü geçişleri daha net geçişlere indirgenmiştir.

Kenardan aydınlatma  teknolojisi

Işığın ekran arkasına yansıtılması için ekran kenarlarından beyaz ledler kullanılarak geliştirilen teknolojidir. Bu teknoloji getirdiği yenilikler içerisinde, ekranların daha ince olması ve ışığın ekran boyunca eşit olarak dağıtılmasıdır.

Doğrudan aydınlatma  teknolojisi

Ekran arkasında RGB (kırmızı-yeşil-mavi) kullanımı üzerine geliştirilen aydıntlatma teknolojisidir. Bu teknoloji ile ekranın istenilen alanında karartma uygulanabilir.

Led teknolojileri hakkında geniş bilgiye sahip olan firmamız, yukarıda bahsedilen teknolojilerle üretilmiş led televizyonlar üzerinde yüksek servis donanımı bilgisine sahiptir.İzmir bölgesinde Led tv arızaları ve led tv arıza çözümlerinde bize danışınız.

Bilgi almak için servis talep formundan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Lcd Tv Tamir

Tv Motaj

Hızlı Servis

 

 

Diğer Hizmetlerimiz