Tv Montaj

Tv Montaj

Düz ekranlı bir TV’nin geniş tüpü bulunmadığından, tıpkı bir tablo gibi duvara monte edilebilmesi mümkündür.Bunun yanında, aynı zamanda kabloları da gizlemek,  şık bir tasarım sağlayacaktır. 

Tv montajı esnasında dikkat edilecek önemli noktalar

Montak yapılacak yer

Duvara delik delmeden önce, delik açmak istediğiniz yerde su ve gaz boruları ya da elektrik kabloları bulunmadığından emin olunmalıdır, eğer bu işlere yatkın değil iseniz teknik destek almalısınız. Yoksa daha büyük arızalara yol açabilirsiniz.

Belirlenen alanın konumu

TV’nizi nereye monte etmek istediğinize karar vermelisiniz. Duvara düz olarak yerleştirebilir ya da dönerek ya da eğilerek ayarlanmasını sağlayabilirsiniz.

Konumun yüksekliği

Normal şartlarda TV’nin alt kenarının zeminden 50 ila 60 cm yukarıda olmasıdır. Tabii bu, sizin durumunuza da bağlıdır. Ancak burada televizyonunuzun genişliğini de dikkate almak gerekir. Görüş açısı  dengesizliği ve göz yorgunluğu yaratabilir.

Lcd Led Tv desteği

Lcd televizyonunuzun boyutuna ve ağırlığına uygun destekler kullanılmalıdır. İyi kaliteli dübel ve vidalar kullanılmalı askı aparatlarındaki boşluklar iyi kullanılmalıdır.

Kablolama

Elektrik kablosu, anten-uydu kablosu olduğu gibi artık teknolojinin getirdiği yenilikler sebebi ile DVD oynatıcılar, oyun konsolları, ses sistemleri ile birlikte kablo yığını artmaktadır. Bu yığını gizlemek bazen oldukça kolay olmayabilir. Tv montaj yapılırken bu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır.

 

 ÖNERİMİZ !

Tv montajı konusunda bizden destek alabilirsiniz. İzmir bölgesi ve ilçelerinde hizmetlerimiz devam etmektedir. Bize ulaşın.

 

 

Lcd Tv Tamir

Led Tv Tamir

Hızlı Servis

 

Diğer Hizmetlerimiz