Lcd Tv Tamir

Lcd Tv Tamir

Sıvı kristal ekran anlamına gelen, elektrikle kutuplanan  sıvının ışığı tek fazlı geçirmesi ve önüne eklenen bir kutuplanma filtresi ile gözle görülebilmesi ilkesine dayanan teknolojidir. Sıvı kristal ekranlar, oldukça düşük enerji tüketimleri ile eski zamanlarda kullanılan vakumlu floresan ekranların yerini alan teknolojidir.

Sıvı kristaller ilk olarak tek renkli ve çok düşük çözünürlüklü olarak piyasa kullanılmaya başlanmıştır. Bu ürünler ise saatler, cep telefonları( ilk modeller),hesap makineleri gibi basit görüntüleme işlerine sahip ürünlerdi. Daha sonrasında ise teknolojinin getirdiği yenilikler ile birlikte nokta matrisli yüksek çözünürlüklü, renkli modellerinin ortaya çıkması bu ürünlerin kullanımını arttırmıştır.

Özellikleri

  • Az yer kaplamaları
  • Düşük enerji tüketimleri
  • Tüplere göre daha az radyasyon yayımları
  • Tasarım kolaylığı

Bu özellikleri sayesinde televizyonlarda  yoğun olarak kullanılmaktadır. Eskiden tazeleme hızları yavaş olan bu ekranlar hızlı görüntü değişiminde gölgelenme sorunu yaşamaktaydı. Teknolojinin ilerlemesi ile 1 milisaniye (ms) civarına kadar inen piksel hızı, bu sorunu ortadan kaldırmıştır. Günümüzde  LCD teknolojisi gün geçtikçe gelişmeye devam etmektedir.

 

 

Lcd teknolojileri hakkında geniş bilgiye sahip olan firmamız, yukarıda bahsedilen teknolojilerle üretilmiş lcd televizyonlar üzerinde yüksek servis donanımı bilgisine sahiptir. İzmir bölgesinde Lcd tv arızaları ve lcd tv arıza çözümlerinde bize danışınız.

Bilgi almak için servis talep formundan bize ulaşabilirsiniz.

 

Led Tv Tamir

Tv Montaj

Hızlı Servis

Diğer Hizmetlerimiz